Müge Kurt

Uzman Klinik Psikolog

Uzmanlık alanları: Cinsel Terapi, Bireysel Terapi, Çocuk Danışmanlığı, Ergen Danışmanlığı (12-17 yaş)

Müge Kurt

Uzman Klinik Psikolog Müge KURT, lisans derecesini Yıldız Teknik Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden almıştır. 2017 yılında İstanbul Arel Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programını ‘Yetişkinlerde Varoluşsal Kaygının Bağlanma Stilleri ve Umutsuzluk ile İlişkisinin İncelenmesi’ adlı tez çalışması ile tamamlamıştır. Lisans eğitiminde Darülaceze’de ve özel kliniklerde gönüllü staj yapmıştır. Yüksek lisans eğitiminde Florence Nightingale Hastanesi’nde nöropsikoloji kliniğinde zorunlu stajını tamamlamıştır. Eğitim hayatı boyunca Lösemili Çocuklar Vakfı’nda gönüllü çalışmalar yapmıştır. Victor Fankl Enstitüsü hocalarından temel ve ileri seviye Logoterapi Eğitimi, Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği’nden Cinsel Terapi Eğitimi, Psikoloji Akademisi’nden Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, Davranış Bilimleri Enstitüsü'nden Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Eğitimi almıştır. Minessota Çok Yönlü Kişilik Envanteri ve nöropsikolojik değerlendirme testlerini uygulamaktadır.

‘Dolunay’ adlı dizi projesinde, ‘Hadi Be Oğlum’, ‘Aykut Enişte’ ve ‘Koku’ adlı film projelerinde çalışmıştır ve çocuk oyunculara psikolojik danışmanlık yapmıştır. 


EĞİTİM & SERTİFİKALAR

LOGOTERAPİ EĞİTİMİ (INTERMEDIATE): Viktor Frankl Enstitüsü, Eğitimciler; Logoterapist Batya Yaniger ve Victor Frankl Enstitü üyesi Teria Shantall. 

CİNSEL TERAPİ EĞİTİMİ: Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED), Eğitimci Psikoterapist Cem Keçe.

ÇOCUK DEĞERLENDİRME ve DİKKAT TESTLERİ EĞİTİMİ: Eğitimci, Yrd. Doç. Dr. Yunus Emre Ayna.

LOGOTERAPİ EĞİTİMİ (ADVANCED): Viktor Frankl Enstitüsü, Eğitimciler; Logoterapist Batya Yaniger ve Victor Frankl Enstitü üyesi Teria Shantall.

ÇOCUKLARDA KLİNİK GÖRÜŞME TEKNİKLERİ: Çadem Psikoloji, Eğitimciler; Psikoterapist Özkan Kenarlı, Psikoterapist Dr. Yunus Emre Ayna ve Psikolog Selva Arslan.

NÖROPSİKOLOJİK DEĞERLENME BATARYASI: İstanbul Arel Üniversitesi, Eğitimci Doç. Dr. Pınar Kurt.

MİNNESOTA ÇOK YÖNLÜ KİŞİLİK ENVANTERİ (MMPI): Rasyonel Psikoloji Albert Ellis Enstitüsü ve Rasyonel Pozitif Psikoloji Derneği onaylı.

ÇOCUK MERKEZLİ OYUN TERAPİSİ EĞİTİMİ: Davranış Bilimleri Enstitüsü, Eğitimci Evangeline Munns.

BİLİŞSEL DAVRANIŞÇI TERAPİ EĞİTİMİ: Psikoloji Akademisi, Eğitimci Doç. Dr. Itır Tarı Cömert.

SANAT TERAPİSİ EĞİTİMİ: Arkabahçe Psikolojik Danışmanlık, Eğitimciler; Klinik Psikolog Dr. Olcay Güner, Klinik Psikolog Nur Dinçer Genç.

UYGULADIĞI TESTLER

Catell 2A Zeka Testi

Catell 3A Zeka Testi

D2 Dikkat Testi

Burdon Dikkat Testi

Benton Görsel Bellek Testi

Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi

Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi

Porteus Labirentleri Testi

Good Enough Harris İnsan Çiz Testi

Ankara Gelişim Tarama Envanteri (AGTE)

Metropolitan Okul Olgunluk Testi

Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI)

Nöropsikolojik Değerlendirme Testleri


Alanların yüklenebilmesi için; öncelikle Kim için? seçeneği seçilmelidir.

Saatlerin yüklenebilmesi için; öncelikle Hangi gün? seçeneği seçilmelidir.