Müge Kurt

Uzman Klinik Psikolog

Uzmanlık alanları: Cinsel Terapi , Bireysel Terapi , Çocuk Danışmanlığı , Ergen Danışmanlığı (12-17 yaş)

Müge Kurt

Uzman Klinik Psikolog Müge Kurt, lise eğitimini Tekirdağ Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. Yıldız Teknik Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Anabilim Dalı’ndan Onur öğrencisi olarak lisans eğitimimi tamamlamıştır. Lisans eğitimi boyunca Lösemili Çocuk Vakfı’nda gönüllü olarak çalışmış ve “Beş sekiz okulum tehlikesiz” sosyal sorumluluk projesinde gönüllü olarak görev almıştır. Lisans eğitimi süre zarfında Darülaceze Psikoloji biriminde ve özel kliniklerde stajını sürdürmüştür. Lisans eğitiminden sonra sinema sektöründeki projelere ve çocuk oyunculara psikolojik danışmanlık hizmeti vermiştir. 2017’de Dolunay isimli televizyon projesinde, Hadi Be Oğlum isimli sinema projesinde ve 2018’de Aykut Enişte, Koku isimli sinema projelerinde çocuk oyuncuların psikolojik danışmanlık sürecini üstlenmiştir. 


Lisans eğitiminin ardından varoluşçu psikoterapiye olan yönelimi ile birlikte Victor Frankl Enstitüsü’nden başlangıç ve ileri düzey Logoterapi Eğitimi’ni aldı. Uzmanlık eğitimini Arel Üniversitesi Klinik Psikoloji’de “Varoluşsal Kaygının Bağlanma Stilleri ve Umutsuzluk ile İlişkisinin İncelenmesi” isimli tezi ile tamamladı. Uzmanlık stajımı Florance Nightingale Hastanesi Nöropsikoloji Laboratuvarı’nda tamamladı. 


Yetişkinler ile çalışmalarında kullanmak üzere; Cinsel terapi, Logoterapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Sanat Terapisi ve EMDR I. Düzey, Tematik Algı Testi, Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI) ve Nöropsikolojik Değerlendirme eğitimleri aldı. 


Çocuklar ve Gençler ile çalışmalarında kullanmak üzere de; Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Theraplay® & MEM, Sanat Terapisi, Çocuk Değerlendirme ve Dikkat Testleri eğitimleri aldı. Bunun yanı sıra Rorschach ve Projektif Testler Derneği’nden almakta olduğu çocuk ve ergenler için Rorschach ve CAT eğitimi devam etmektedir.

Çadem Psikoloji'de çocuk, genç ve yetişkinler ile çalışmalarını devam ettirmektedir.

Randevu Al

Lütfen önce alan ve uzman seçiniz, ardından tarih seçerek, açılan saat listesinden uygun saat aralığını seçiniz.

Alanların yüklenebilmesi için; öncelikle Kim için? seçeneği seçilmelidir.

Uzmanların yüklenebilmesi için; öncelikle Hangi alanda? seçeneği seçilmelidir.

Takvimin yüklenebilmesi için; öncelikle Kim için? seçeneği seçilmelidir.

Saatlerin yüklenebilmesi için; öncelikle Hangi gün / saat? seçeneği seçilmelidir.