Deniz Merkit

Klinik Psikolog

Deniz Merkit

Klinik Psikolog Deniz Merkit lisansını Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde yüksek şeref derecesi ile tamamladı. Stajını Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde yaptı. 


Eğitim hayatına Budapeşte'de bulunan Eötvös Loránd Üniversitesi'nde klinik ve sağlık psikolojisi yüksek lisans programıyla devam etti. Öğrenimi süresince yine Budapeşte'de bulunan Szent János's Hospital Psikiyatri Servisi'nde klinik psikoloji stajını, Drog Stop adlı bağımlılıkla mücadele eden sivil toplum kuruluşunda ise sağlık psikolojisi stajını yaptı. 


Mezuniyet tezinin araştırma kısmını "Deneyimsel kaçınma, gastrointestinal semptomlar ve anksiyete-Deneyimsel kaçınma ile zihinsel ve fiziksel sağlık göstergeleri arasındaki ilişki" başlığı ile, uygulamalı tez kısmını da "Klinik psikolojide tanı araçları arasında kıyaslama: Rorschach ve MMPI" başlığı ile sundu. 


Yüksek lisansı tamamladıktan sonra Türkiye'ye döndü. Online şekilde yabancı ülkelerde yaşayan vatandaşlara ve Türkiye'de yaşayan yabancılara terapi hizmeti veriyor. 

Eğitim & Sertifikalar

-Şema Terapi Eğitimi, İstanbul

Aralık 2019

Psikonet, Dr. Alp Karaosmanoğlu


-Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi, İstanbul

Kasım 2019 

Arkabahçe Eğitim Psikolojik Gelişim ve Danışmanlık Merkezi, Dr. Olcay Güner

Makaleler

Alanların yüklenebilmesi için; öncelikle Kim için? seçeneği seçilmelidir.

Saatlerin yüklenebilmesi için; öncelikle Hangi gün? seçeneği seçilmelidir.