KARİN NATAN

Klinik Psikolog

Uzmanlık alanları: Özel Eğitim Danışmanlığı , Cinsel Terapi , Çift Aile ve Evlilik Terapisi , Bireysel Terapi , Çocuk Danışmanlığı , Ergen Danışmanlığı (12-17 yaş) , EMDR Terapisti

KARİN NATAN

Karin Natan 1997 yılında F.M.V Işık Lisesi’nden, 2001 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olmuştur. Bitirme tezini ise‘Toplumun Homoseksüellere Bakış Açısı ve Homofobi düzeyleri’ konusunda yapmıştır. 2007 yılında Maltepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Psikoloji, İnsan Bilimleri ve Psikoloji Yüksek Lisans Programı’ndan mezun olmuştur. Bitirme tezini ise ‘Zihinsel Engelli Çocuğu Olan ve Zihinsel Engelli Çocuğu Olmayan Annelerin Depresyon ve Kaygı Düzeyleri ‘ konusunda yapmıştır.

Karin Natan, Psikoklinik Psikiyatri ve Psikoterapi Merkezinde terapist kimliği ile danışanlara hizmet vermekte ve Öğretim Görevlisi kimliği ile Işık Üniversitesi Psikoloji Bölümünde “Kişilik Kuramları ve Psikoterapi Tekniklerine Giriş” derslerini vermektedir.

Uzmanlık alanı çocuk ve ergenlerde endişe, korku, takıntı, duygu durum bozuklukları, davranış bozuklukları, travmalar, dürtü kontrol bozuklukları, öfke kontrolü, özgüven sorunları, çekingenlik, iletişim sorunları, sosyal uyum sorunları, anne-baba çatışmaları, dikkat dağınıklığı ve hiperaktivite, özel öğrenme güçlüğü, çalışma alışkanlığı kazandırma, yetenek belirleme, gelişim değerlendirmeleri, duygusal değerlendirmeler ile sorunları tespit etmedir. Belirlenen problemleri Çocuk Merkezli Oyun Terapisi ,Filial terapi ,Dışa Vurumcu Oyun Terapi Yöntemleri ,Kum Terapisi, Kukla Terapisi, Travmatize Olmuş Çocuklarla Oyun Terapisi , Kısa Dönem Oyun Terapisi, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Olan Çocuklarla Oyun Terapisi , EMDR yöntemlerini kullanarak çözümlemektedir. Ailelerle Çocuk Odaklı aile terapisi ve danışmanlık vermektedir.

Yetişkinler ile Kaygı ve Duygu Durum Bozuklukları , öfke kontrolü, travma sonrası stres bozukluğu, panik bozukluk, özgül fobiler, takıntılı davranışların çözümünde Kognitif Davranışçı Yaklaşımı, EMDR ve Gestalt terapi yöntemlerini kullanmaktadır.

EĞİTİM VE SERTİFİKALAR

2000-2001 yılları arasında Marmara Üniversitesi Hastanesi Çocuk Psikiyatrisi Bölümü’nde Prof. Dr. Yankı Yazgan yönetiminde Çocuk Psikiyatrisi Stajı’nı ve La paıx Fransız Akıl Hastanesi’nde kapalı ve açık servislerde Yetişkin Psikiyatrisi Stajı’nı tamamladı.

2003 yılında WISC-R (Weschsler Çocuklar İçin Zeka Ölçeği), Denver II Gelişim Tarama Testinin eğitimini tamamladıktan sonra uygulama sertifikalarını almıştır.

2005-2008 yılları arasında Doç.Dr. Hanna Nita Scherler’den Gestalt Terapi eğitimini tamamladı.

2006 yılında Psk. Füsun Aygölü’nun verdiği Rorschach Mürekkep Testi ve Kişilik analizi testini tamamladı.

2007 yılında Bilişşel Davranışçı Terapi süpervizyonunu Dr. Emel Stroop ‘tan aldı.

2007 yılında Psk. Füsun Aygölü tarafından düzenlenen oyun terapisi seminerine katıldı.

2007 yılında Maria Montessori Training Organisation (London) tarafından düzenlenen A.M.I Children’s House Assitant sertifikasını aldı.

2011 yılında Yrd. Doç.Dr. Elif Göçek tarafından düzenlenen oyun terapisi eğitimlerini tamamladı.

2011 yılında Psikolojik Testler Derneği Başkanı Uzman Psk. Mutlu Hacıosman’dan Bender- Gestalt Algı ve Koordinasyon Testi1-2, Benton Görsel Bellek Testi, Burdon Dikkat Testi, Gessel Gelişim Figürleri Testi, Good-Enough Hariss, Metropolitian Okul Olgunluğu testi, Peabody Resim-Kelime Testi,Porteus Labilentleri, R.B Cattal 2A Testi, Aleksander Pratik Yetenek Testi,C.A.T, Louısa Düss Psikoanalitik Hikayeler Testi ve Frostig Görsel Algı ve Koordinasyon testlerinin uygulacı sertifikalarını aldı.

2011 yılında Cinsel Sağlık, Evlilik ve Aile Danışmanlığı Derneği’nden (CİSEAD) aile terapisi sertifikasını aldı.

2012-2013 yılında Uluslararası Oyun Terapisi Derneği’nin (APT) kayıtlı oyun terapisti (Registered play therapist) olan, Klinik Psikolog, Psikoterapist Reyhana Seedat ile Oyun Terapisi Sertifika programı eğitimine katıldı. Çocuk Merkezli Oyun Terapisi (Client Centered Play Therapy) ,Filial terapi (Filial Therapy) ,Gelişimsel Terapi Yöntemleri (Developmental Touch Therapy) ,Dışa Vurumcu Oyun Terapi Yöntemleri (Expressive Play Therapy) ,Sanat Terapisi (Art Therapy) , Kum Terapisi (Sand Therapy) , Kukla Terapisi (Puppet Interview), Travmatize Olmuş Çocuklarla Oyun Terapisi (Play Therapy with Traumatized Children ), Kısa Dönem Oyun Terapisi, (Short Term Play Therapy), Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu Olan Çocuklarla Oyun Terapisi (adhd Techniques and Strategies) yöntemlerinin uygulama sertifikilarını aldı.

2014 yılında Uzman Klinik Psikolog Emre Konuk ile EMDR1. Düzey ve EMDR 2. Düzey eğitimlerini aldı .

2014 yılında Prof. Dr. Ümran Korkmazlar ‘dan EMDR ve hikaye teknikleri uygulamalarına katıldı ve çocuk, ergen ve yetişkinlere EMDR terapisi uygulamaya başladı. Prof. Dr. Ümran Korkmazlar ile , Soma mağdurlarına uyarlanan “Çocuklarla Grup EMDR” eğitimini tamamladıktan sonra Haziran 2014’te, EMDR HAP gönüllüsü olarak Soma’damaden kazası geçirmiş çocuklar ve aileleriyle bireysel ve grup terapilerini yürütmüştür.

2015 yılında Klinik Psikolog Reyhana Seedat tarafından ‘Çocuklarla Oyun Terapisi ve EMDR’eğitimi almıştır.

2015 yılında EMDR Milano Kongresine katılmıştır.

2016 yılında WISC-4 eğitimini tamamlamıştır.

2016 Haziran ayında Hollanda, The Hague ‘da yapılan EMDR kongresine katılmıştır.

2017 Temmuz ayında İspanya, Barcelon’da yapılan EMDR kongresine katılmıştır.

24-25 Mart 2018 tarihlerinde Klinik Psikolog Reyhana Seedat tarafından düzenlenen ‘ Çiftlerde yaşanan ilişki sorunları ve çözümlenmeleri ‘ konulu workshopa katılmıştır. -

7-8 Nisan 2018 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen ‘Çocukluktan Yetişkinliğe Travma ve EMDR ‘ konulu IV. EMDR Sempozyumu’na katılmıştır.

Ağustos 2021 tarihinde Olgu Psikolojik Danışmanlık tarafından düzenlenen ‘Pozitif Psikotetapi temel eğitini 1.modül ‘ eğitimine katılmıştır.

5 Ağustos_27 Eylül tarihlerinde Boğaziçi Campus tarafından düzenlenen ‘ Cinsel Terapist Angel Mihaylov, Uzm.Psk.Dan. Adem Gültrkin, Klinik Psikolog İzzet Özer ‘ tarafından düzenlenen Cinsel Terapi Eğitimine katılmıştır.

PSİKOLOJİK DEĞERLENDİRME VE TESTLER

WISC-4 (Çocuk ve ergenlerde zeka testi)

WISC-R (Çocuk ve Ergenlerde zeka testi)

C.A.T Algı Testi(Çocuk ve ergenlerde duygu durum belirleme değerlendirmesi)

Denver II Gelişim Testi (Çocuk)

Brunet Lezine-R Gelişim Testi

Stanford- Binet zeka testi (çocuk)

Metropolitan Okul Olgunluğu Testi (Çocuk)

Frostig Görsel Algı ve Dikkat Testi (Çocuk)

Bender Gestalt Görsel Algı Testi(Çocuk)

Koppitz İnsan Çizim Testi (Çocuk)

Gessell Gelişim Testi (Çocuk)

Peabody Alıcı Dil Testi (Çocuk)

Bender-gestalt görsel motor algı testi

Benton Görsel Bellek Testi,

Burdon Dikkat Testi,

Stroop Görsel Dikkat

Cattal 2A Testi,

Aleksander Pratik Yetenek Testi

Louısa Düss Psikoanalitik Hikayeler Testi

Randevu Al

Lütfen önce alan ve uzman seçiniz, ardından tarih seçerek, açılan saat listesinden uygun saat aralığını seçiniz.

Alanların yüklenebilmesi için; öncelikle Kim için? seçeneği seçilmelidir.

Uzmanların yüklenebilmesi için; öncelikle Hangi alanda? seçeneği seçilmelidir.

Takvimin yüklenebilmesi için; öncelikle Kim için? seçeneği seçilmelidir.

Saatlerin yüklenebilmesi için; öncelikle Hangi gün / saat? seçeneği seçilmelidir.