Melih Gürkan

Uzm. Psikolojik Danışman, Psikoterapist

Uzmanlık alanları: Bireysel Terapi , Ergen Danışmanlığı (12-17 yaş)

Melih Gürkan

Melih Gürkan, Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde lisans, Yıldız Teknik Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde ise yüksek lisans eğitimlerini tamamlamıştır. Dr. Abdülkadir Özbek Enstitüsü’nden Psikodrama, Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği’nden Bilişsel Davranışçı Terapi, Prof. Dr. Kültegin Ögel’den Motivasyonel Görüşme Teknikleri, Prof. Dr. Patricia Robinson ve Prof. Dr. Kirk Strosahl’dan Kısa Müdahaleler İçin Odaklanmış ACT/F-ACT, Davranış Bilimleri Enstitüsü’nden 1. Düzey EMDR Terapisi eğitimleri almıştır. 

Kariyeri boyunca çeşitli danışmanlık merkezleri ve özel okullarda psikolojik danışman olarak çalıştı. Çalışmaları boyunca kurumlara ve yetişkinlere yönelik birçok seminer ve eğitim gerçekleştirdi. Psikoterapi yaklaşımında Bilişsel Davranışçı Terapi, Kabul ve Adanmışlık Terapisi ekollerini temel almaktadır. 

Çalışmalarına ergenler ve yetişkinler ile devam etmektedir. Anksiyete Bozuklukları, Depresyon, Panik Bozukluğu, Fobiler, Obsesif Kompülsif Bozukluk, Öfke Kontrolü, Stres Yönetimi, Dikkat Eksikliği başlıca çalışma alanlarıdır ancak tanı kategorilerinden bağımsız olarak transdiyagnostik (tanı ötesi) yaklaşımı benimsemektedir.

Randevu Al

Lütfen önce alan ve uzman seçiniz, ardından tarih seçerek, açılan saat listesinden uygun saat aralığını seçiniz.

Alanların yüklenebilmesi için; öncelikle Kim için? seçeneği seçilmelidir.

Uzmanların yüklenebilmesi için; öncelikle Hangi alanda? seçeneği seçilmelidir.

Takvimin yüklenebilmesi için; öncelikle Kim için? seçeneği seçilmelidir.

Saatlerin yüklenebilmesi için; öncelikle Hangi gün / saat? seçeneği seçilmelidir.