Riella Morhayim

Uzm. Felsefi Danışman

Uzmanlık alanları: Cinsel Terapi , Çift Aile ve Evlilik Terapisi , Bireysel Terapi , Ergen Danışmanlığı (12-17 yaş)

Riella Morhayim

Boğaziçi Üniversitesi Felsefe lisansını tamamladıktan sonra, yüksek lisans yapma amacıyla İsrail'e taşındı.

İlk yüksek lisansını, IDC Hertzliya’ da Organizasyon Psikolojisi alanında, "Aristoteles'inPratik Bilgeliğiyle Çalışanları Nasıl Motive Edebilirsiniz?” tezi ile tamamladı. Ardından Tel Aviv Üniversitesi'nde Felsefe alanında “Felsefeyi Kullanarak Anksiyeteyle Nasıl Başa Çıkılır?” konusu üzerine bir yüksek lisans daha yaptı. 2008 yılından bu yana, Felsefi Danışmanlık ve Uygulamaları hakkında İsviçre, Türkiye, Hollanda, Fransa ve İsrail olmak üzere birçok eğitime ve konferansa katılımcı ve konuşmacı olarak katıldı. 2015’te 12 farklı ülkeden 18 kadın felsefi danışmanın yer aldığı Lexington Yayınevi'nden çıkan “Felsefe Danışmanlığı’nda Kadınlar” (Women in Philosophical Counseling: The Anima of Thought in Action) adlı kitapta makalesi yayımlandı.

“Unlocking Practices” (Kilit Açıcı Uygulamalar) adı altında felsefeyi bireysel danışmanlık ve problem çözme tekniği olarak uygulamakta. İngilizce, Türkçe ve İbranice olmak üzere 3 dilde kişilere, çiftlere, gruplara, kurum ve kuruluşlara Felsefi Danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Çocuklar, eğitimciler, ebeveynler ve farklı alanlarda çalışanlar ve yöneticiler ile Felsefi Uygulama Atölyelerinin yanı sıra, Felsefi Danışmanlık ve Çocuklarla Felsefe üzerine eğitimler vermektedir.

Felsefi Danışmanlık Yaklaşımı Üzerine

Herkesin günlük yaşamını, ilişkilerini ve refahını yönlendiren bir yaşam felsefesi ve düşünce tarzı vardır. Farkında olsak da olmasak da, kusurlu düşünce sistemimiz düşünme kapasitemizi daraltarak, hayat kalitemizi zayıflatır. Felsefe, özünde deneyimlerimiz aracılığıyla derin, rasyonel ve akıllıca düşünmek için bir araçtır. Buradan yola çıkarak, danışmanlık süresince felsefenin kendisini bir method olarak kullanarak, danışanın felsefi bilgeliği deneyimlemesi ve kendi yaratıcı çözümlerini bulması amaçlanır.

Felsefi Danışmanlık, huzurlu- güvenli- saygılı bir ortam içerisinde danışanın hayatı ile ilişkilendirdiği soru ve sorunları sağlıklı bir şekilde incelemesine imkan sağlar. Danışanın; bireysel, sosyal, etik ve profesyonel hayatında sağlıklı düşünebilme, işlevli soru sorabilme, koşullara uygun karar verebilme ve karşılaştığı sorunları çözme becerilerini geliştirmeyi amaçlar. Aynı şekilde, interaktif ve özgün şekilde yapılandırılmış bu yaklaşım; danışana; yaşam kalitelerini yükselmek için gereken donanımları sunar.

Oturumlar, felsefi becerileri ve teknikleri günlük hayata uygulamak için araçlar sunduğundan yaratıcı, eğlenceli ve ilham vericidir. Antik ve çağdaş yöntemleri kullanarak, teker teker her katılımcının ve grubun ihtiyaçları göz önünde bulundurularak yapılandırılmış ve zenginleştirilmiş özgün bir iyi-leşme ve gelişim sürecidir.

https://www.facebook.com/RiellaUP

https://www.rm-up.com/

https://bit.ly/2XIm2LIrr

Randevu Al

Lütfen önce alan ve uzman seçiniz, ardından tarih seçerek, açılan saat listesinden uygun saat aralığını seçiniz.

Alanların yüklenebilmesi için; öncelikle Kim için? seçeneği seçilmelidir.

Uzmanların yüklenebilmesi için; öncelikle Hangi alanda? seçeneği seçilmelidir.

Takvimin yüklenebilmesi için; öncelikle Kim için? seçeneği seçilmelidir.

Saatlerin yüklenebilmesi için; öncelikle Hangi gün / saat? seçeneği seçilmelidir.