Nikos Michalakis

Uzman Psikolog

Uzmanlık alanları: Bireysel Terapi

Nikos Michalakis

2014 yılında Washtenaw Community College’de Orta Öğretim Öğretmenliği ön lisansını ve 2015 yılında Central Michigan Üniversitesi’nde Psikoloji Lisansını tamamladı. 2012-2014 yılları arasında Michigan Üniversitesi’nde Prof Dr. Ethan Kross ile Duygu ve Öz Kontrol Laboratuvarı’nda araştırmacı asistan olarak ve yine aynı dönemde Michigan Üniversitesi’nde Prof. Dr. Ioulia Kovelman ile Dil ve Okuryazarlık Laboratuvarı’nda araştırmacı asistan olarak çalıştı. Bu dönemde duygu düzenleme, öğrenme, kişisel algılar gibi konularda birçok araştırma projesinde yer aldı. Bu projeler esnasında veri girişi, literatür incelemeleri, veri kodlama, deney prosedürleri boyunca katılımcılara rehberlik etme vb. alanlar dahil ve bunlarla sınırlı olmamak üzere araştırmanın birçok alanında büyük deneyim kazandı.

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Travma ve Afet Çalışmaları Uygulamalı Ruh Sağlığı alanında yüksek lisansını bitirdi. “Pandeminin Türkiye’deki Yabancı Nüfus Üzerindeki Etkileri”. Ayrıca 2021 yılında Prof. Dr. Ejder Akgün Yıldırım danışmanlığında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde staj yaptı. Prof. Dr. Dawn Elise Snipes’tan DBT ve ACT konusunda eğitim aldı ve DBT eğitimi Prof. Dr. Ebru Salcıoğlu ile tamamladı.  UCLA'nın “Aile ve Çiftler” programına Prof. Dr. Benjamin Karney ile katıldı  ve danışanlarla bir dizi psikolojik sorun üzerine çalıştı. Psikolojik travma için psikoterapi süpervizyonumu Prof. Dr. Tamer Aker ile yaptı.

Eğitim:

Yüksek Lisans, Travma ve Afet Çalışmaları

Uygulamalı Ruh Sağlığı, Bilgi University 2019-2022

Psikoterapi Süpervizyon, Pr. Dr. Tamer Aker 2020

ACT Temel Eğitim, Pr. Dr. Dawn Elise Snipes 2020

DDT Temel Eğitim, Pr. Dr. Dawn Elise Snipes 2020

Psikodinamik Temel Eğitimi, Dr. Öğr. Üyesi Ersin Uygun 2019

BDT Temel Eğitimi, Pr. Dr. Ebru Şalcıoğlu 2019

Lisans Psikoloji, Central Michigan Üniversitesi 2014-2015

AA Eğitim ve Öğretim, Washtenaw C. College 2011-2013

Yabancı Dil:

Yunanca (ana dil)

İngilizce (ana dil düzeyinde)

Türkçe (çok iyi)

Almanca (çok iyi)

İspanyolca (temel)

I received my Associate’s Degree in Secondary education from WCC (magna cum laude) in 2014 and my BA in science with a major in Psychology from Central Michigan University in 2015 (magna cum laude). Between 2012-2014 I worked as a research assistant for the Emotion and Self Control Lab in University of Michigan under Prof. Dr. Ethan Kross and for the Language and Literacy Lab also in the University of Michigan under Prof. Dr. Ioulia Kovelman during which time I participated in many research projects regarding subjects as emotional regulation, learning, personal perceptions just to name a few. I have acquired great experience in many aspects of research including but not limited to data entry, literature reviews, data coding, guiding participants through experiment procedures etc. I completed my MA in Istanbul Bilgi University in Psychological Trauma and Natural Disaster studies with the subject of “The effects of the pandemic on the Expat population in Turkey”. After working as an educator for many years I started seeing clients since 2018 and I also did an internship in Bakirkoy Psychiatric hospital in 2021 under the supervision of Prof. Dr. Ejder Akgün Yıldırım. I’ve gotten training in DBT and ACT by Prof. Dr. Dawn Elise Snipes and DBT training by Prof. Dr. Ebru Salcioglu. I attended the “Family and Couples” program of UCLA with Prof. Dr. Benjamin Karney and I’ve worked with clients on a range of psychological issues. I did my psychotherapy supervision for psychological trauma under Prof. Dr. Tamer Aker.

Education:

MSc Psychological Trauma And Natural Dısasters,

Istanbul Bilgi University 2019-2022

Psychotherapy Supervısıon, Pr. Dr. Tamer Aker 2020

ACT Basics, Pr. Dr. Dawn Elise Snipes 2020

DDT Basics, Pr. Dr. Dawn Elise Snipes 2020

Psychodynamic Therapy Basics, Dr. Ersin Uygun 2019

BDT Basics, Pr. Dr. Ebru Salcioglu 2019

BA in Psychology, Central Michigan University 2014-2015

AA in Secondary Education, Washtenaw C. College 2011-2013

Languages:

Greek (native)

English (near native)

Turkish (excellent)

German (excellent)

Spanish (elementary)


Randevu Al

Lütfen önce alan ve uzman seçiniz, ardından tarih seçerek, açılan saat listesinden uygun saat aralığını seçiniz.

Alanların yüklenebilmesi için; öncelikle Kim için? seçeneği seçilmelidir.

Uzmanların yüklenebilmesi için; öncelikle Hangi alanda? seçeneği seçilmelidir.

Takvimin yüklenebilmesi için; öncelikle Kim için? seçeneği seçilmelidir.

Saatlerin yüklenebilmesi için; öncelikle Hangi gün / saat? seçeneği seçilmelidir.