İlayda Altunören

Klinik Psikolog

Uzmanlık alanları: Çift Aile ve Evlilik Terapisi , Bireysel Terapi , Ergen Danışmanlığı (12-17 yaş) , EMDR Terapisti

İlayda Altunören

İlayda Altunören İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde Psikoloji eğitimini almış, ardından Bahçeşehir Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini 'Tip 1 Diyabet ve Obsesif Kompulsif Tutumların İlişkisi' konulu tezi ile yüksek onur derecesiyle bitirerek klinik psikolog unvanını almıştır.

Humanite Tıp Merkezi'nde uzman psikiyatrist ve psikologlardan klinik görüşme teknikleri, psikiyatri ve psikolojideki temel kavramların teorik eğitimini almıştır. Prof. Dr. Sedat Özkan ile gündüz hastanesinde yetişkin ergen psikiyatrisi, alkol ilaç bağımlılığı, geriatrik psikiyatri, cinsel işlev bozuklukları gibi konularda gözlem yaparak; tıbbi hastalık öyküsü bulunan kişilerin psikiyatrik sorunlarına yönelik psikoterapi alanında çalışmıştır. Türk Psikologlar Derneği bünyesinde, nöropsikolojik değerlendirme testleri uygulayıcılığını almış; nöropsikoloji stajını İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Nöropsikoloji Laboratuarı'nda 2019 yılında tamamlamıştır. 2021 yılında; Gebze Üniversitesi onaylı 220 saatlik Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulayıcı Eğitimi almış, süpervizyon süreciyle destekleyerek Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulayıcı Sertifikası'nı almıştır. Özel Moodist Hastanesi'nin depresyon, anksiyete, fobik bozukluklar, obsesif kompulsif bozukluk (OKB), ruhsal travma, psikoz ve psikotik belirtiler, yeme bozukluğu, bağımlılık, çocuk ve ergen danışanlar ile çalışmak, LGBTi danışanlar ile çalışmak temalarını kapsayana 3. Klinik Yaklaşım Eğitimi'ni tamamlamıştır. Moodist Hastanesi'nde servis hastalarının gözlemi ve vaka analizlerine zorunlu staj kapsamında katılmıştır. EMDR eğitimini Davranış Bilimleri Enstitüsü'nden alarak 14 saatlik süpervizyon eğitimini tamamlamıştır. 

Sürecine ÇADEM Psikoloji çatısı altında yetişkin, ergen ve çiftlere yönelik yüz yüze ve online psikoterapi hizmetleri vererek devam etmektedir.

EĞİTİMLER VE SERTİFİKALAR

Bilişsel Davranışçı Terapi, Gebze Üniversitesi

• 220 saatlik Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulayıcı Eğitimi Mehmet/Esra Ulubey tarafından alınmış, süpervizyon süreci Dr. Çiğdem Koşe ile sürdürülmüştür.

EMDR 1. Düzey Eğitimi, DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü ve EMDR Europe, Emre Konuk, Asena Yurtsever, Şirin Atçeken

Aile ve Çift Terapisi Eğitimi, Marmara Psikoloji, Prof. Dr. Gül Eryılmaz(Akrediteli Duygu Odaklı Çift Terapisti)

Bilişsel Davranışçı Terapi Işığında Anksiyete ile Başa Çıkmak, Klinik Psikolog Irmak Atak

3. Klinik Yaklaşım Eğitimi, Moodist Hastanesi

Nöropsikolojik Testler Eğitimi, Türk Psikologlar Derneği, Şükriye Akça Kalem

• Wechler Bellek Testi, Semantik akıcılık ve harf akıcılığı testleri, Stroop Test, Wisconsin Kart Eşleme Testi, Öktem Sözel Bellek Süreçleri Testi, Benton Yüz Tanıma Testi, Benton Çizgi Yönünü Belirleme Testi, Boston Adlandırma Testi, WAIS ikili Benzerlikler Alt Testi, İz Sürme Testi

Rorschach ve TAT(Tematik Algı Testi) Uygulayıcılığı, Rorschach ve Projektif Testler Derneği, Öğr. Üyesi Elif Sever


Randevu Al

Lütfen önce alan ve uzman seçiniz, ardından tarih seçerek, açılan saat listesinden uygun saat aralığını seçiniz.

Alanların yüklenebilmesi için; öncelikle Kim için? seçeneği seçilmelidir.

Uzmanların yüklenebilmesi için; öncelikle Hangi alanda? seçeneği seçilmelidir.

Takvimin yüklenebilmesi için; öncelikle Kim için? seçeneği seçilmelidir.

Saatlerin yüklenebilmesi için; öncelikle Hangi gün / saat? seçeneği seçilmelidir.