Can Sabaner

Uzman Psikolog/Psikoterapist

Uzmanlık alanları: Çift Aile ve Evlilik Terapisi , Bireysel Terapi , Ergen Danışmanlığı (12-17 yaş)

Can Sabaner

Can Sabaner lisans eğitimini ABD’de Brandeis Üniversitesi Psikoloji bölümünde ana dal, Felsefe ve Ekonomi bölümlerinde yan dal dereceleriyle tamamladı. Lisans eğitimi süresince Boston University’de ve Massachusetts General Hospital’da stajyer araştırma görevlisi olarak kaygı ve mindfulness üzerine çalıştı. Lisans eğitiminin ardından McLean Hospital’da ruh sağlığı uzmanı olarak görev aldı. Eğitim hayatına Boston College’da yüksek lisans programıyla devam etti. Yüksek lisansı sırasında Bryant University’nin danışmanlık merkezinde stajyer psikolojik danışman olarak çalıştı. Aynı zamanda araştırma süpervizörü ile üniversite öğrencilerinin ilk dönem ruh sağlığı deneyimlerini araştırdığı “Mental Health in the Transition to College: Experiences of Six Low-Income, High Achieving Students” isimli makalesini Journal of College Counseling dergisinde yayınladı.

Türkiye’ye dönüşünün ardından Ekip Norma Razon’da genç ve yetişkin terapisti olarak çalışmaya başladı. Varoluşçu ve psikanalitik kuramlar aracılığıyla film okuma atölyeleri geliştirdi ve yönetti. Marmara Üniversitesi Aile Danışmanlığı sertifikasına sahiptir. International Association of Logotherapy and Existential Analysis at The Viktor Frankl Institute Vienna’dan akredite edilmiş “Associate” ünvanına sahiptir. Her ay Şalom Dergi’de psikoloji, felsefe ve sosyoloji üzerine yazmaktadır. Psikodinamik ve varoluşçu psikoterapi alanlarında süpervizyon eğitimine halen devam etmektedir. 

Can Sabaner, çalışmalarını gençler, yetişkinler ve aileler ile sürdürmektedir. Depresyon, anksiyete bozuklukları, ilişki sorunları, sosyal kaygı ve varoluşsal kaygı başlıca çalışma alanlarıdır. Psikodinamik ve varoluşçu yönelim ile çalışmaktadır. İngilizce terapi hizmeti vermektedir.

Eğitim ve Sertifikalar:

Varoluşcu Analiz ve Logoterapi Eğitimi (Valueİstanbul Logoterapi Associate Derecesi)

Aile Danışmanlığı Eğitimi (Marmara Üniversitesi)

Personita Kartlar Eğitimi

Psikeİstanbul Psikanalize Giriş Seminerleri

Randevu Al

Lütfen önce alan ve uzman seçiniz, ardından tarih seçerek, açılan saat listesinden uygun saat aralığını seçiniz.

Alanların yüklenebilmesi için; öncelikle Kim için? seçeneği seçilmelidir.

Uzmanların yüklenebilmesi için; öncelikle Hangi alanda? seçeneği seçilmelidir.

Takvimin yüklenebilmesi için; öncelikle Kim için? seçeneği seçilmelidir.

Saatlerin yüklenebilmesi için; öncelikle Hangi gün / saat? seçeneği seçilmelidir.