Özde Bingöl

Klinik Psikolog

Uzmanlık alanları: Bireysel Terapi , Ergen Danışmanlığı (12-17 yaş)

Özde Bingöl

Özde Bingöl lisans eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamlamıştır.  Lisans eğitimine devam ederken İstanbul (Çapa) Tıp Fakültesi Psikoloji Departmanında 10 ay  boyunca stajyer psikolog  olarak görev alarak deneyim kazanmıştır. Lisans mezuniyetinin hemen ardından bir rehabilitasyon merkezinde psikolog olarak görev almıştır. Daha sonra yabancı dilini geliştirmek adına gittiği Yeni Zelanda’da bir buçuk yıl yaşayarak çeşitli sosyal yardım kuruluşlarında gönüllü olarak görev almıştır. Türkiye’ye dönüşünün aynı senesinde Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji Üniversitesinde Klinik Psikoloji yüksek lisans programına kabul edilmiştir. Yüksek lisans eğitimi süresince Varşova’da bulunan ruh sağlığı merkezi Synapsis Klinik’te deneyimli ruh sağlığı profesyonelleri tarafından psikoterapi eğitimi alarak (psikanalitik görüşme, bilişsel davranışçı terapi, motivasyonel görüşme perspektifi, kısa süreli çözüm odaklı terapi) süpervizyon eşliğinde stajını tamamlamış ve mezun olmuştur.

Türk Psikologlar Derneği üyesi olan Özde Bingöl, Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Sungur tarafından verilen ve Avrupa Davranış ve Kognitif Terapileri Birliği’nin (European Association for Behaviour and Cognitive Therapies – EABCT) eğitim standartlarına göre düzenlenmiş olan “Kognitif ve Davranış Terapileri (KDT)” teorik ve süpervizyon eğitimine halen devam etmektedir.

Çalışma alanları: Ani duygusal değişimler,  anksiyete, özgüven problemleri, kişilik karmaşası, sosyal akaygı, bipolar bozukluk, sınır kişilik bozuklukluğu ve varoluşsal kaygılardır. 


Sertifikalar, eğitim ve yaklaşımı:

- Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri Uygulayıcı Eğitimi (MMPI)

- Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi ( Prof. Dr. Mehmet Sungur)

- TSSB’yi Anlamakta ve Tedavide Kognitif-Davranışçı Yaklaşımlar”, Prof. Dr Mehmet Sungur, Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği

- Varoluşcu Terapi

- Mindfullness


Randevu Al

Lütfen önce alan ve uzman seçiniz, ardından tarih seçerek, açılan saat listesinden uygun saat aralığını seçiniz.

Alanların yüklenebilmesi için; öncelikle Kim için? seçeneği seçilmelidir.

Uzmanların yüklenebilmesi için; öncelikle Hangi alanda? seçeneği seçilmelidir.

Takvimin yüklenebilmesi için; öncelikle Kim için? seçeneği seçilmelidir.

Saatlerin yüklenebilmesi için; öncelikle Hangi gün / saat? seçeneği seçilmelidir.