Merve Aydemir

Dil ve Konuşma Terapisti

Uzmanlık alanları: Dil Konuşma ve Ses Terapisi

Merve Aydemir

Dil ve konuşma terapisti Merve AYDEMİR lisans eğitimini Üsküdar Üniversitesi Dil ve Konuşma Terapisi bölümünde tamamladı.

   Lisans eğitimi sırasında 2016 yılında Harmoni Dil Konuşma ve Gelişim Merkezi’nde Dr. Emrah CANGİ ve Dr. Işıl Özdemir’i gözlemleyerek ilk gönüllü stajını yaptı. 2017 yılında Dr. Nihal Aydın’ı gözlemleyerek gönüllü stajını sürdürdü. 2018 yılında Uzman Dil ve Konuşma Terapisti Nida Şanlı’da Prompt yöntemini gözlemledi. Aynı yılda Uzman Dil ve Konuşma Terapisti ve DIR/Floortime Eğitim lideri Kemal Colay’ın kliniğinde DIR Floortime yaklaşımını gözlemledi. 2019 yılında DIR/Floortime Eğitim Lideri Çiğdem Ergül’ün kurucusu olduğu Günışığı Çocuk ve Aile Danışmanlık Merkezinde Özel Eğitim, Ergoterapi ve Psikoloji alanlarında multidisipliner yaklaşım gözlemledi. Aynı yıl içerisinde DIR/Floortime Eğitim Lideri Tuğçe Telcioğlu’nun yanında DIR/Floortime’ı gözlemlemeye devam etti. Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde zorunlu stajını tamamladı. 2020 yılında Uzman Dil ve Konuşma Terapisti Çiğdem Kuruca Gökbayrak’ın kurucusu olduğu Artı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde ilk iş deneyimini edindi. 2021 yılında İzmir’ de Dr. Öğr. Üyesi İlim Aksu ve Uzman Dil ve Konuşma Terapisti İlke İmge Öztürk Aksu’nun kurucusu olduğu Ege Dil Konuşma ve Davranış Bilimleri Merkezinde mesleki deneyimini devam ettirdi. Seanslarını Dr. Öğr Üyesi İlim Aksu'nun süpervizyonu eşliğinde iki yıl boyunca devam ettirdi.

Özel Öğrenme Güçlüğü, Otizm Spektrum Bozukluğu, Artikülasyon, Fonoloji, Apraksi, Dizartri, Semantik Pragmatik Bozukluk, Kekemelik, Zihin Engeli, Gecikmiş Dil ve Konuşma, Yaygın Gelişimsel Bozukluk başlıca çalışma alanlarıdır.


Randevu Al

Lütfen önce alan ve uzman seçiniz, ardından tarih seçerek, açılan saat listesinden uygun saat aralığını seçiniz.

Alanların yüklenebilmesi için; öncelikle Kim için? seçeneği seçilmelidir.

Uzmanların yüklenebilmesi için; öncelikle Hangi alanda? seçeneği seçilmelidir.

Takvimin yüklenebilmesi için; öncelikle Kim için? seçeneği seçilmelidir.

Saatlerin yüklenebilmesi için; öncelikle Hangi gün / saat? seçeneği seçilmelidir.