Online Terapi

Online Terapi

Online Terapi Nedir?

Online terapi, yoğun çalışma hayatında psikolojik yardım almak için zaman ayıramadığınızda, yaşadığınız yerde psikolog bulamadığınız, içerisinde bulunduğumuz pandemi sürecinde ofise gelmeyi tercih etmediğiniz ya da bazı zorunlu hallerden ötürü gelemediğiniz zamanlarda; mail, video konferansı, online yazışma veya İnternet telefonu aracılığıyla gerçekleşebilir. Daha önce danışanı olduğunuz terapistten ya da yeni hizmet almak istediğiniz terapistten online randevu alarak seansınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Online Terapi Fayda Sağlar mı? 

Yüz yüze terapiyle kıyaslandığında daha az etkili olabileceği yönünde yaygın bir inanış olmasına rağmen online danışmanlık aslında kişiye oldukça fayda sağlayabilecek bir alan. Kimileri için evden çıkmak ve terapi merkezine ya da ofise ulaşım sağlamak zaman açısından zorlu olabileceği gibi erteleme veya iptal etme gibi bazı psikolojik direnç davranışlarını doğurabiliyor. Kişilerin evden ya da bulunduğu yerden kolayca alabileceği online danışmanlık hizmeti ise sağladığı kolaylıklara ve erişilebirliğe bağlı olarak yardım alma davranışını arttırmaktadır.

Ek olarak, yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın ana dilde psikolojik danışmanlık alma şansı oldukça kısıtlı olabilecekken online terapi seçeneği sayesinde bulundukları ülkeden kolayca bu hizmete erişim sağlayabilirler. Benzer şekilde Türkiye’de yaşayıp bulundakları bölgede terapi hizmetine erişmekte güçlük yaşayan kişiler için de online danışmanlık akılda bulundurulması gereken bir seçenek. Dünyanın ve Türkiye’nin her yerine sağladığımız online danışmanlık hizmetinden yararlanmak için çalışma alanlarımızı ve uzmanlarımızı inceleyebilir, randevu oluşturmak için başvuru formunu doldurabilir ya da ofisimize telefonla ulaşabilirsiniz.

Online Terapi Hizmetleri

• Bireysel Terapi

• Çift Terapisi

• Cinsel Terapi

• Ergen Terapisi

Makaleler

Bilgi almak için bize ulaşın

Alanında uzman personelimiz ile randevu alarak sorunlarınıza kısa yoldan çözüm üretin. Profesyonellerimiz ile görüşerek tüm sorunlarınıza akılcı çözümler bulursunuz.

İletişim