Ana Sayfa / Özel Eğitim Danışmanlığı

Özel Eğitim Danışmanlığı

ÇADEM Psikoloji; uzman personeli ile her zaman yanınızda...

Özel Eğitim Danışmanlığı

Özel Eğitim Danışmanlığı

Özel Eğitim gereksinimi olan çocukların bireysel eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi, var olan eğitim programının değerlendirilip kişiye özel düzenlemeler yapılması, eğitim sürecinin daha sağlıklı işlemesini ve daha hızlı sonuçlar alınmasını sağlamaktadır.

Gerek kaynaştırma eğitimi gerekse okul öncesi verilen destek eğitimler, uygun düzenlemeler yapılmadığı, çocuğun zeka ve yeteneklerine yönelik hazırlanmadığı sürece yetersiz kalacaktır.

Özel Eğitim danışmanlığı, ailenin ve eğitimcinin doğru şekilde bilgilendirilmesi ve zaman zaman zorluklar yaşanabilecek  bu sürecin,  konunun uzmanları eşliğinde daha sağlıklı ve problemsiz atlatılmasını amaçlar. 

Özel Eğitim Danışmanlığı Alanları

Otistik Bozukluklar, Otizme Eşlik Eden Bozukluklar, Zeka Özrü (Mental Reterdasyon), Otistik Çocukların Duyusal Uyarılara Tepkileri, İşitsel Uyarılara (seslere) Tepkileri, Otizm ve Eğitim, Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu, Özgül Öğrenme Güçlüğü, Selektif Mutizm (Seçici Konuşmazlık), Down Sendromu, Frajil X Sendromu, Williams Sendromu, Gelişimsel Gerilik ve Sınırlılıklar, Yaygın Gelişimsel Bozukluklar, Dezintegratif Bozukluk, Asperger Sendromu, RETT Sendromu, Zihinsel Engel ve Yetersizlikler, Erken Tanı ve Müdahale, Bebeklik Gelişimi Erken Uyarım Programı

Bilgi almak için bize ulaşın.

Alanında uzman personelimizden randevu almak, sorularınıza kısa yoldan çözüm bulmak için aşağıdaki butonu kullanarak bize ulaşın. Profesyonellerimiz ile görüşerek tüm sorunlarınıza akılcı çözümler bulursunuz.

İletişim