Sedat Sevgen

Klinik Psikolog

Uzmanlık alanları: Bireysel Terapi , Ergen Danışmanlığı (12-17 yaş)

Sedat Sevgen

Evli ve bir çocuk babası olan Sedat Sevgen 26 eylül 1972 de İstanbul’da doğdu. İlk ve orta eğitimini istanbul’un çeşitli semtlerinde tamamladı. Lisans eğitimini 1996 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünde, yüksek lisans eğitimini ise Haliç Üniversitesi Klinik Psikoloji alanında 2009 yılında tamamladı. Klinik deneyimini sırasıyla Kütahya Hava Hastanesi, İletişim Psikolojik Danışma Merkezi, Dokuz Eylül Üniversitesi Mediko Sosyal, İ.Ü Cerrahpaşa Tıp Fakültesi K.B.B ve Konsültasyon Psikiyatri servislerinde sürdürdü. Halen İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığı’nda mediko sosyal merkezinde çalışmaktadır.

Meslek hayatı boyunca anksiyete bozuklukları ( panik atak, sınav kaygısı v.b), depresyon, konuşma bozuklukları, iletişim becerileri, kişilik konuları ile ilgili çalıştı. Zeka ve kişilik testleri uyguladı. Çeşitli ulusal kongrelerde, dershanelerde sınav kaygısı ve iletişim seminerleri verdi. metakognitif ve gestalt ekollerini kullanan terapist çok sayıda vaka çalışmış ve bunları konsültasyon psikiyatrisi vizitlerinde sunmuştur.

Yetişkin psikolojisini besleyen çocuk psikolojisinin diyalektik etkileşimini gözlemlemek ve bu etkileşimlerin öngörüsü ile bir terapi metodu geliştirmek.

Deprem sonrası, HSBC, İngiltere Konsolosluğu çalışanları ile Travma çalışması sürdürdü. Ergen kişilik özelliklerinin araştırıldığı tez çalışmalarını yürüten Sevgen, Exposure, Leither, wısc r sertifikalarına sahip ve İngilizce (intermediate ) bilmektedir.

Eğitim ve Sertifikalar

Exposure Terapi Sertifikası, Wisc-R zeka testi sertifikası

Ergen Kekemelerde kişilik özelliklerinin İncelenmesi tez çalışması

Deprem sonrası, HSBC, İngiltere Konsolosluğu Travma çalışması

Çeşitli sınav ve dersanelerde sınav kaygısı ve iletişim seminerleri

Randevu Al

Lütfen önce alan ve uzman seçiniz, ardından tarih seçerek, açılan saat listesinden uygun saat aralığını seçiniz.

Alanların yüklenebilmesi için; öncelikle Kim için? seçeneği seçilmelidir.

Uzmanların yüklenebilmesi için; öncelikle Hangi alanda? seçeneği seçilmelidir.

Takvimin yüklenebilmesi için; öncelikle Kim için? seçeneği seçilmelidir.

Saatlerin yüklenebilmesi için; öncelikle Hangi gün / saat? seçeneği seçilmelidir.