Gül Naz Akkuş

Klinik Psikolog

Uzmanlık alanları: Bireysel Terapi , Çocuk Danışmanlığı , Ergen Danışmanlığı (12-17 yaş) , EMDR Terapisti

Gül Naz Akkuş

Gül Naz Akkuş, Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji Bölümü Lisans eğitimini tamamladıktan sonra Varşova'da bulunan University of Social Sciences and Humanities’de (SWPS) Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nı tamamlamıştır. “The Role of Emotional Intelligence and Depression In The Perception Of Life Satisfaction” yüksek lisans teziyle “Uzman Klinik Psikolog” unvanını almıştır.

Lisans hayatı boyunca çeşitli programlara ve konferanslara katılmıştır. 2015 yılında Lublin'de bulunan bir hastanede psikomotor testlerinin eğitimini alarak uygulamış ve kaza sonrası travma yaşayan bireylerle çalışmıştır. 2016 yılında Sarıyer Belediyesi'nin yürütmüş olduğu Çocuğumu Tanıyorum Projesi’nde çalışmış; 5-12 yaş çocuk grubu ve ailelerine psikolojik testler yaparak öğrencileri ve ailelerini bilinçlendirme programında yer almıştır. Aynı yıl lisans eğitimini tamamlayarak online bir platformda psikolog olarak çalışmıştır. 2017 yılında araştırma asistanı olarak Londra’da bulunan Humanayz şirketinde görev almıştır. Bakırköy Dr. Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde stajını yapmış; yatılı serviste yetişkinlere rTMS tedavisi uygulamıştır. Varşova'da bulunan Grupa Synapsis psikolog ofisinde 4 ay boyunca psikolojik eğitimler almıştır. Centrum Rehabilitacji Edukacji i Opieki TPD ‘Helenow’ merkezinde otizmli çocuklara hipoterapi seansları düzenlemiştir. Varşova’da özel bir şirkette çalışanlara bireysel ve grup psikolojik destek vererek çalışan motivasyonunu ve çalışan bağlılığını arttırıcı faaliyetler sürdürmüştür. Türkiye’ye dönmesinin ardından özel bir klinikte, çocuk, ergen ve yetişkinlerle çalışmalarına devam etmiştir. 

European Association for Behavioral and Cognitive Therapy (EABCT) tarafından akredite edilmiş Prof. Dr. M. Hakan Türkçapar’dan ‘’Bilişsel Davranışçı Terapi’’ eğitimini almıştır. Davranış Bilimleri Enstitüsünden Eye Movement Desensitization and Reprocessing (EMDR) I. Düzey ve II. Düzey eğitimlerini tamamlamıştır. 

En güncel ve etkin terapi yönelimleri olan Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) ve EMDR kullanmaktadır. Aktif olarak 2016 yılından beri danışan görmekte olan Akkuş, meslek hayatına özel bir şirkette devam etmekte olup aynı zamanda ÇADEM Halkalı’da danışan görmektedir.


Sertifikalar ve Diğer Eğitimler

Aile Danışmanlığı Eğitimi 

Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi – Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği

Çocukların Değerlendirilmesinde Projektif Testler

Deneyimsel Oyun Terapisi - Nilüfer Devecigil

Dikkat ve Öğrenme Sorunları ile Çalışan Uzman Yetiştirme Programı - Açelya Şahin Fırat

Eğitim & Test Uygulayıcı Sertifikası - Uluslararası Psikologlar Derneği

EMDR SIK KULLANILAN PROTOKOLLER(YAS PROTOKOLÜ, DÜRTÜ KONTROLÜ PROTOKOLÜ, KISA SÜRELİ PERFORMANS GELİŞTİRME PROTOKOLÜ, SOMATİK BOZUKLUKLAR PROTOKOLÜ)- HAL&DEM Psikoloji, Hayal DEMİRCİ & Ahmet Cemil ÖLÇER

Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşlemleme (EMDR I) – Davranış Bilimleri Enstitüsü

Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşlemleme (EMDR II) – Davranış Bilimleri Enstitüsü

Moxo Dikkat Performans Testi - Moxo Türkiye

Rorschach & TAT Eğitimi- Rorschach ve Projektif Testler Derneği - Neslihan Zabcı

todiCOGNIT Öğrenme Güçlüğü (Disleksi) Bilişsel Müdahale Uygulamaları

Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği-IV (WÇZÖ-IV) Eğitim - Türk Psikologlar Derneği

Randevu Al

Lütfen önce alan ve uzman seçiniz, ardından tarih seçerek, açılan saat listesinden uygun saat aralığını seçiniz.

Alanların yüklenebilmesi için; öncelikle Kim için? seçeneği seçilmelidir.

Uzmanların yüklenebilmesi için; öncelikle Hangi alanda? seçeneği seçilmelidir.

Takvimin yüklenebilmesi için; öncelikle Kim için? seçeneği seçilmelidir.

Saatlerin yüklenebilmesi için; öncelikle Hangi gün / saat? seçeneği seçilmelidir.