Tolga Güngör

Psikolog & Floortime Terapisti

Uzmanlık alanları: Özel Eğitim Danışmanlığı , Bireysel Terapi , Çocuk Danışmanlığı , Floortime , Ergen Danışmanlığı (12-17 yaş)

Tolga Güngör

İstanbul Aydın Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2018 yılında mezun olan Tolga GÜNGÖR, lisans hayatı boyunca, İstanbul Bakırköy Mazhar Osman Akıl ve Ruh Sağlığı Hastanesi’nde, Küçükçekmece Bakırköy Adliyesinde, THY Anaokullarında gönüllü staj girişimleri; özel bir kurumda ise iş tecrübesi olmuştur. İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Psikoloji Kulübünde aktif olarak çalışmış ayrıca Hacettepe Üniversitesi ve Harvard Üniversitesi’nin ortak yürüttüğü bir projede aynı zamanda çalışmaktadır. İstanbul Aydın Üniversitesinde yüksek lisansına devam etmekte ve çocuk-ergen alanında tez çalışmalarını yürütmektedir.

Prof Dr. Doğan ŞAHİN’den Psikodinamik Terapi eğitimini tamamlamış ardından Prof. Dr. Ebru ŞALCIOĞLUNDAN Bilişsel Davranışçı Terapi eğimini de tamamlamıştır. Victor Fankl Enstitüsü hocaları Batya Yaniger ve Victor Frankl Enstitü üyesi Teria Shantall’dan temel seviye Logoterapi Eğitimi almıştır. Psikoloji tarafından düzenlenen Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimiyle çocuk alanına giriş yapmıştır. Nadis Danışmanlık; Theraplay Enstitüsü tarafından verilen Theraplay Oyun Terapisi ve Grup Theraplay eğitimlerini tamamlamıştır. Bu alanda süpervizyon eğitimi almıştır. Rorschach ve Projektif Testler Derneği tarafından düzenlenen Rorschach ve TAT Projektif Değerlendirilmesi eğitimine bir dönem devam edip sertifika almaya hak kazanmıştır. Eğitimlerine çocuk alanında yoğunlaşmaya devam etmiş ve özel çocuklarla uygulanan oyun terapisi yöntemi olan Uluslararası geçerliliği olan ICDL onaylı Floortime DIR101 ve DIR201 eğitimlerini tamamlamış ve uygulayıcısı olmuş ve süpervizyon eğitimi almıştır. Aynı zamanda çocuk ve yetişkinlere uygulanan MOXO Dikkat ve Hiperaktivite testi eğitimini almış ve çalıştığı kurumda uygulamaya başlamıştır. 2019 da yılında başladığı Aile Danışmanlığı eğitimini 2020 yazında tamamlamış ve Aile danışmanı olmuştur. Aynı zamanda Gottman Çift Terapisi 1. Düzey eğitimini tamamlamış ve çift terapisi çalışmaya başlamıştır. Dr. Hülya Bingöl tarafından düzenlenen attentioner eğitimi tamamlamış ve dikkat eksikliği olan çocuklarla bu alanda çalışmaya başlamıştır. Davranış Bilimleri Enstitüsü tarafından düzenlenen EMDR I. Düzey eğitimini tamamlamıştır. 2021 Şubat ayında ise Çocuk Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi ile eğitimlerine devam edecektir. Çocuk Emdr ile çocuklarla travmaya yönelik çalışmakta ve ebeveyn çocuk bağlanma sorunları üzerine tez çalışmalarını yürütmektedir. Ayrıca çocuklarda okul fobilerini sınıf öğretmeni ve rehber öğretmeni ile birlikte çözümlemektedir.

Eğitim hayatı boyunca İstanbul Psikanaliz Derneğinin seminer ve eğitimlerine katılmıştır. ÇADEM Psikoloji’ de çocuk ve ergenlerle psikoterapi çalışmalarına devam etmektedir.

Çalışma Alanları: Çocuk ve ergenlerde depresyon, okul fobisi, panik bozukluk, sosyal fobi, obsesif kompulsif bozukluk (okb) gibi psikopatolojilerin yanı sıra çaresizlik ve değersizlik duyguları, korku ve kaygılar, öfke kontrol sorunları, tükenmişlik ve kişisel farkındalığı arttırma alanlarında çalışmaktadır. Ayrıca özel çocuklar ile floortime oyun terapisi uygulamakla beraber küçük yaş grubuyla theraplay oyun terapisi ile çocukların ebeveynleriyle olan ilişkilerini temel alan oyun terapisi yöntemini kullanmaktadır.


Randevu Al

Lütfen önce alan ve uzman seçiniz, ardından tarih seçerek, açılan saat listesinden uygun saat aralığını seçiniz.

Alanların yüklenebilmesi için; öncelikle Kim için? seçeneği seçilmelidir.

Uzmanların yüklenebilmesi için; öncelikle Hangi alanda? seçeneği seçilmelidir.

Takvimin yüklenebilmesi için; öncelikle Kim için? seçeneği seçilmelidir.

Saatlerin yüklenebilmesi için; öncelikle Hangi gün / saat? seçeneği seçilmelidir.