Aslı Yayalar

Psikolog

Uzmanlık alanları: Bireysel Terapi , Çocuk Danışmanlığı , Ergen Danışmanlığı (12-17 yaş) , Attentioner

Aslı Yayalar

Psikolog Aslı Yayalar, lisans eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamlamıştır.  Nişantaşı Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programına devam etmekte ve proje döneminde bulunmaktadır. 

Lisans eğitimi süresince çeşitli kurum, okul, özel ve devlet hastaneler de stajyer psikolog olarak görev almıştır ve staj süreçlerini tamamlamıştır.  ÇADEM Psikoloji’de asistan psikolog olarak göreve başlamış ve bu süreçte çocuklara yönelik çeşitli beceri atölyeleri düzenlemesinde aktif görev almıştır. ÇADEM Psikoloji'de psikolog olarak görevine devam etmektedir. 

Deneyimsel oyun terapisinde 1. ve 2. düzey eğitimlerini tamamlayan uzmanımız ileri düzey için süpervizyon sürecine devam etmektedir. 

Çalışma Alanları: Kaygı, Duygusal-Davranışsal Zorluklar, Bağlanma Problemleri, Fobiler, Travma, Dikkat Eksikliği, Dürtü Kontrol Bozuklukları, Depresyon, Ebeveyn Boşanma Süreçleri, Sınır koyma, Duygu Regulasyon Süreçleridir.

 Eğitim & Sertifikalar

• Deneyimsel Oyun Terapisi (DOT) 1.Düzey Eğitimi, Psikoloji İstanbul & Nilüfer Devecigil

• Deneyimsel Oyun Terapisi (DOT) 2.Düzey Eğitimi, Psikoloji İstanbul & Byron Norton & Nilüfer Devecigil

• Gottman Çift Terapisi 1. Düzey Eğitimi, Psikoloji İstanbul, Filiz Kaya Ataklı & Özge Altan Aytun

• Bilişsel Davranıçı Terapi Eğitimi, DATEM & Prof. Ebru Şalcıoğlu

• Attentioner DEHB Uygulayıcı Eğitimi, APAMER & Dr. Hülya Bingöl Çağlayan

• Çocuk Testleri (D-2 Dikkat Testi, Burdon Dikkat Testi, Frankfurter Dikkat Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Ankara Gelişim Tarama Envanteri AGTE), Gesell Testi, Bender-Gestalt Görsel Algılama Testi, Frostig Gelişimsel -Görsel Algı Testi, Catell 2-A Porteus Labirent Testi, Benton Görsel Bellek Testi, Peabody resim kelime Eşleştirme Testi, Good Enough Kelime Söyleyiş Testi)

• MMPI Testi (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri), Türk Psikologlar Derneği

• TAT Testi, Dr. Emel ANER AKTAN

• Deneyimsel Oyun Terapisi Webinarları: Deneyimsel Oyun Terapisinde Travma İfadeleri Webinarı, Deneyimsel Oyun Terapisinde Borderline Ebeveynlik ve Çocuklara Etkisi, Deneyimsel Oyun Terapisinde Hayvanlar-Roller ve Çevre, Deneyimsel Oyun Terapisinde Aile İçi Şiddet ve Çocuğa Etkileri, Deneyimsel Oyun Terapisinde Oyuncakların Sembolik Anlamları, Deneyimsel Oyun Terapisinde Çocukların Metaforik İfadeleri, Psikoloji İstanbul, Byron Norton


Randevu Al

Lütfen önce alan ve uzman seçiniz, ardından tarih seçerek, açılan saat listesinden uygun saat aralığını seçiniz.

Alanların yüklenebilmesi için; öncelikle Kim için? seçeneği seçilmelidir.

Uzmanların yüklenebilmesi için; öncelikle Hangi alanda? seçeneği seçilmelidir.

Takvimin yüklenebilmesi için; öncelikle Kim için? seçeneği seçilmelidir.

Saatlerin yüklenebilmesi için; öncelikle Hangi gün / saat? seçeneği seçilmelidir.