Özlem Şener

Dr./Öğretim Üyesi/Psikolojik Danışman/Psikodramatist

Uzmanlık alanları: Bireysel Terapi , Ergen Danışmanlığı (12-17 yaş)

Özlem Şener

İstanbul Aydın Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nde öğretim üyesidir. Alanında doktor uzmanlığını “Psikodramanın Aleksitimi, Duygu İfade Etme ve Spontanlık Beceri Yoksunluğu olan Bireyler Üzerindeki Etkisi” konulu teziyle İstanbul Üniversitesi’nde tamamlamıştır. İstanbul Psikodrama Enstitüsü’nde uzun yıllar süren eğitimini tamamlayarak Uluslararası Fepto onaylı Psikodrama Grup Terapisti olmaya hak kazanmıştır. Birçok psikodrama grup terapileri yürütmüş, aynı zamanda bu alanda araştırmalar yaparak akademik yayınlar yapmıştır. CİSED’in cinsel terapi eğitimini de tamamlamış olan Şener cinsel terapist ünvanına sahiptir.


Lisans ve yüksek lisans programlarında; Psikolojik Danışma İlke ve Teknikleri, Grupla Psikolojik Danışma, Psikotravmatoloji, Cinsel Sağlık Eğitimi, Yakın İlişkiler Psikolojisi, Psikodrama, Kurum Deneyimi ve Rehberlik derslerini vermektedir.


Bugüne kadar psikodrama başta olmak üzere ulusal ve uluslararası birçok eğitim almış ve vermiştir. Genellikle duygusal problemler, aleksitimi, psikolojik travma, kayıp ve yas, psikojenik ağrılar, cinsel problemler, yakın ilişki sorunları konularında psikoterapi yapmakla birlikte bu konularda çeşitli eğitim programları da yürütmektedir.

Randevu Al

Lütfen önce alan ve uzman seçiniz, ardından tarih seçerek, açılan saat listesinden uygun saat aralığını seçiniz.

Alanların yüklenebilmesi için; öncelikle Kim için? seçeneği seçilmelidir.

Uzmanların yüklenebilmesi için; öncelikle Hangi alanda? seçeneği seçilmelidir.

Takvimin yüklenebilmesi için; öncelikle Kim için? seçeneği seçilmelidir.

Saatlerin yüklenebilmesi için; öncelikle Hangi gün / saat? seçeneği seçilmelidir.