Arda Toksoy

Psikolog

Uzmanlık alanları: Bireysel Terapi, Ergen Danışmanlığı (12-17 yaş)

Arda Toksoy

Psikolog Arda Toksoy Vefa Lisesi’nden mezun olmuştur. Daha sonra öğrenimine Boğaziçi Üniversitesi psikoloji bölümünde devam etmiş, öğrenciliği döneminde psikoloji bölümü ve fen edebiyat fakültesi öğrenci temsilciliği yapmıştır.

Klinik psikoloji yüksek lisans eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi’nde yüksek onur derecesiyle tamamlamış olan Arda Toksoy, şu an halen tez aşamasındadır. Okul eğitimi boyunca psikodinamik yönelim ile eğitim almış, bir yandan da Prof. Dr. Mehmet Sungur’un rehberliğinde bilişsel davranışçı terapi eğitimlerine devam etmiştir. Şu an süpervizyon aşamasındadır. Türk Psikologlar Derneği onaylı Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri eğitimi ve Nöropsikolojik Testler eğitimi sertifikaları almıştır.   

Yüksek lisans eğitimi kapsamında Bahçeşehir Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Rehberlik Merkezi’nde bir sene boyunca danışan kabul etmiştir. Klinik stajlarını Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ve Fransız Lape Hastanesi’nde tamamlamıştır. Ayrıca lisans ve yüksek lisans dönemlerinde çeşitli şirketlerde insan kaynakları departmanında çalışmıştır. Bunlara ek olarak uzun yıllardan beri çocuk hakları alanında sivil toplum örgütlerinde gönüllü olarak yer almaktadır. 

Yetişkinler ile psikoterapi seansları yürütmektedir. 

Alanların yüklenebilmesi için; öncelikle Kim için? seçeneği seçilmelidir.

Saatlerin yüklenebilmesi için; öncelikle Hangi gün? seçeneği seçilmelidir.