Dr. Özkan Kenarlı

Dr. Psikolojik Danışman & Psikoterapist & Logoterapist

Uzmanlık alanları: Çift Aile ve Evlilik Terapisi , Bireysel Terapi , Ergen Danışmanlığı (12-17 yaş)

Dr. Özkan Kenarlı

Özkan Kenarlı lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikoloji Danışmanlık bölümünde 2001 yılında tamamlamıştır. 2004-2007 yılları arasında Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık yüksek lisans programını;  İnönü Üniversitesi’nde Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık doktora programını tamamlamıştır.  2014 yılında Çadem Psikoloji’yi kurmuştur. Halen Çadem Psikoloji'de psikoterapist ve yönetici olarak görev yapmaktadır.

İsrail’de bulunan “Viktor Frankl Institute of Logotherapy” de 2011-2014 yılları arasında Logoterapi alanında eğitim almıştır.  ABD/Texas’da bulunan Viktor Frankl Institute of Logotherapy tarafından onaylanmış olan ve Logoterapi alanında eğitmenlik yetkisini veren “Diplomate in Logotherapy” ünvanını almıştır.  Value İstanbul Logoterapi Enstitüsü kurucusu olarak Varoluşcu Analiz ve Logoterapi eğitimi ve süpervizyonu vermektedir. 

Yıldız Teknik Üniversitesi Rehberlik ve Psikoloji Danışmanlık bölümünde çeşitli bölüm dersleri; İstanbul Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezide Aile Danışmanlığı eğitimi; Arel Üniversitesinde Klinik Psikoloji Süpervizyon eğitimleri vermiştir. Hala çeşitli devlet ve özel üniversitelerde ruh sağlığı bölümlerinde eğitim vermektedir. Ruh sağlığı alanında çalışan uzmanlara bireysel veya grup süpervizyonu sağlamaktadır.

Psikoterapi yaklaşımı, Bilişsel Davranışçı psikoterapi ile varoluşçu psikoterapiyi temel alır. Bunların yanında, madde bağımlıların yalnızlık düzeyleri ile kullandıkları maddeler arasında ilişkiyi inceleyen araştırmayı yapmış. Arkadaşlarını kaybeden öğrencilerinin yas süreçlerine ilişkin grup terapilerini yönetmiştir. Gestalt ve varoluşcu yaklaşımla grup terapileri düzenlemektedir. 

Çalışma alanı, ergen ve yetişkinlerle bireysel psikoterapi uygulamaları; çift ve aile danışmanlığı hizmeti vermektedir. 

Randevu Al

Lütfen önce alan ve uzman seçiniz, ardından tarih seçerek, açılan saat listesinden uygun saat aralığını seçiniz.

Alanların yüklenebilmesi için; öncelikle Kim için? seçeneği seçilmelidir.

Uzmanların yüklenebilmesi için; öncelikle Hangi alanda? seçeneği seçilmelidir.

Takvimin yüklenebilmesi için; öncelikle Kim için? seçeneği seçilmelidir.

Saatlerin yüklenebilmesi için; öncelikle Hangi gün / saat? seçeneği seçilmelidir.