Özkan Kenarlı Profili

avatar

Özkan Kenarlı
Uzm. Psikolojik Danışman & Psikoterapist & Logoterapist

Lisans eğitimini, İstanbul Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (1997-2001) bölümünde tamamlamıştır. Yüksek Lisansını, görevli olarak bulunduğu Diyarbakır'da, Dicle Üniversitesi'nde (2004-2007) yapmıştır. Doktora çalışmalarına , İnönü Üniversitesi'nde 2009 yılından beri devam etmekte olup, Tezi: Engelli Çocuğa Sahip Annelerin Olumsuz Duygularının Azaltılmasına Yönelik Bir Grup Çalışmasıdır (Danışman: Prof.Dr. Mustafa Kılıç)

Uluslararası psikoterapi eğitimini, 2011 yılında bu yana, Varoluşçu Psikoterapi dalın (Viktor Frankl Institute for Logotherapy Israel, USA, S.A) da sürdürmektedir. Ayrıca Madde Bağımlılığında relapsın (maddeye tekrar başlamanın) Varoluşçu Psikoterapi ile önlenmesi (Kudüs-2013) konusunda da eğitim almıştır

Türkiye'de ki eğitimlerini, Bilişsel-Davranışçı Terapi dalında Prof.Dr. Hakan Türkçapar'dan almıştır. Bunun yanında Ruh Hastalıkları Hastanesinde madde bağımlıların yalnızlık düzeyleri ile kullandıkları maddeler arasında ilişkiyi inceleyen araştırmayı yapmış. Arkadaşlarını kaybeden ilköğretim öğrencilerinin yas süreçlerine ilişkin grup terapilerini yönetmiştir.

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Psikiyatri Servisi çalışmaları ve üniversite öğrencilerine yönelik grupla psikolojik danışmanlık çalışmalarına katılmıştır. Ayrıca Yeni atanan Psikolojik Danışmanların 240 saatlik kursunda eğitimci olarak yer almıştır. Sosyal Sorumluluk kapsamında, Sivil Toplum kuruluşlarının düzenlediği birçok seminere konuşmacı olarak katılmıştır.

ÇADEM Psikoloji-Araştırma' yı, Ağustos 2013'te kurmuştur. Akademik çalışmalar kapsamında, Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Psikolojik Testler, Eğitim-Öğrenme Psikoloji ve Özgül Öğrenme Güçlüğü konularında dersler vermektedir

Randevu Takvimi

Kısayollar

Sosyal Medya

Kısayollar

Sosyal Medya